Automaty ze zgrzewem wzdłużnym seria HS

Pakowarki automatyczne ciągłe charakteryzują się doskonałym stosunkiem jakości do ceny oraz modułowością. Wszystkie modele tej gamy mogą być dostarczane z tunelem lub bez tunelu obkurczania. W porównaniu do tradycyjnych urządzeń ze zgrzewarką boczną, gama ta oferuje liczne zalety, takie jak: możliwość pakowania produktów o nieograniczonej długości, zwiększenie wydajność produkcji, istotne zmniejszenie odpadów folii.

Seria HS ze zgrzewaniem ciągłym w cyklu przerywanym lub w systemie box motion, można stosować z Poliolefiną i Polietylenem, polipropylenem jednowarstwowym o płaskim arkuszu z zawijaczami PX i może zaspokoić produkcję do 7200 paczek/godz.


Modele F560 – FP560A- FP870A to zgrzewarki kątowe z tunelem do manualnej półautomatycznej obsługi. Wszystkie charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem ceny, który jest adekwatny do jakości oraz swą modułowością budowy. Wszystkie te modele mają możliwość pracy z lub bez tunelu obkurczającego. W przeciwieństwie do tradycyjnych kloszowych pakowarek kątowych, gama FP  oferuje zdecydowanie większą produktywność oraz możliwość stosowania oprócz zwykłej folii termokurczliwej także folię polietylenową. Seria takich zgrzewarek jest odpowiednia dla potrzeb produkcyjnych do 1500 opakowań na godzinę. 

Serie te są wyposażone w automatyczne ramię zgrzewające, które są kontrolowane przez inwerter, listwa zgrzewająca jest pokryta teflonem PTFE, a chłodzenie listwy zgrzewającej płynem chłodzącym z wymuszonym obiegiem wydłuża jej żywotność. Można regulować wysokość powierzchni pracy transportera zgrzewarki i tunelu obkurczającego pokrętłem, zużycie energetyczne jest ograniczone, a produkt wychodzi automatycznie na taśmie. Co najważniejsze – maszyny skonstruowane są zgodnie z europejskimi normami CE.

Zgrzewarki kątowe z tunelem FP6000E – FP6000 – FP6000CS mogą się wyróżnić swoim stosunkiem ceny do jakości oraz modułowością. Są to automatyczne typy zgrzewarek kątowych. Te automatyczne zgrzewarki mogą pracować zarówno z folią Poliolefinową jak i Polietylenem w półrękawie, których wydajność produkcyjna może osiągnąć nawet 3600 opakowań na godzinę.

Te rodzaje zgrzewarek kątowych z tunelem są wyposażone w ramię zgrzewające elektryczne, które jest kontrolowane przez inwerter i enkoder, listwę zgrzewającą pokrytą teflonem PTFE. Jego ogromną zaletą jest ograniczone zużycie energetyczne, a maszyny są skonstruowane zgodnie z europejskimi normami CE. 
Copyright ⓒ Euro-Nik 2015